۱۳۹۸/۰۷/۱۳
۰۳:۳۳
با اعلام نرخهای بلیط پروازهای اربعین ، بر فروش بلیط سفر به عتبات عالیات نظارت می شود
مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از برنامه‌ريزي براي سفرهای زائران به عتبات عالیات خبر داد و گفت : تیمهای بازرسی سازمان حمایت آماده نظارت جدی و پیشگیرانه بر عملکرد آژانسهای فروش بلیط و شرکتهایی هواپیمایی در سراسر کشور هستند.

سیدجواد احمدی با اشاره به برنامه ریزی های سازمان حمایت در راستای سفرهای زائران در ایام اربعین حسینی اظهار داشت : با توجه به نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی و افزایش تقاضا برای عزیمت به عتبات عالیات و با عنایت به اهمیت موضوع ساماندهی قیمت بلیط هواپیما به مقصد نجف اشرف و بغداد تمهیدات لازم از سوی این سازمان اندیشیده شده است.

وی در خصوص تمهيدات انديشيده شده نسبت به سفر زائران عتبات بويژه زائران در ايام اربعين به کشور عراق اضافه کرد : به منظور پیشگیری از تخلفات احتمالی و جلوگیری از تضییع حقوق متقاضیان  بر نحوه فروش بلیت ها نظارت کامل انجام می شود.

این مقام مسئول افزود : امسال با تشکیل کارگروه مشترک حوزه های نظارتی و اجرایی  بمنظور جلوگیری از افزایش قیمت این مسیرها با هماهنگی های  انجام شده ، مانند سال قبل قیمت ثابتی برای مقاصد پروازی نجف و بغداد تعیین شد.

احمدی با اشاره به اعلام نرخهای تعیین شده  توسط سازمان هواپیمایی کشوری به آژانس‌ها ، همچنین بیان کرد : شرکتهای هواپیمایی در بازه زمانی بیستم تا سی ام مهرماه سال جاری در ایام اربعین موظف به ارائه بلیط با نرخهای تعیین شده هستند.

به گفته وی نرخ های مورد نظر در مسیر‌های نجف اشرف و بغداد که برای دوره زمانی مذکور  تعیین شده است به شرح زیر است:

حداکثر قیمت

مسیر

22 میلیون ریال

تهران نجف / بغداد تهران (بصورت رفت و برگشت )

28 میلیون ریال

مشهد نجف / بغداد مشهد (بصورت رفت و برگشت )

وی اضافه کرد: نرخ بلیط در مسیرهای یک طرفه معادل 50 درصد نرخ بلیط مسیر دو طرفه بوده و نرخ بلیط کودکان ،  ۷۵ درصد نرخ بلیط بزرگسالان می باشد.

احمدی خاطرنشان کرد: در صورت خرید بلیط در کشور عراق نرخ بلیط در مسیر نجف بغداد تهران معادل 100 دلار و مسیر نجف بغداد مشهد معادل 130 دلار خواهد بود.

مدیرکل نظارت بر خدمات تاکید کرد : قطعا سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان ، نظارت کامل بر نحوه فروش بلیت عتبات عالیات خواهد داشت و در صورت احراز هرگونه تخلف با متخلفان برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت .

وی به زائران عتبات عالیات توصیه کرد: هیچ بلیطی حتی برای پروازهای فوق العاده و چارتری نیز نباید به نرخهای بالاتر فروخته شود و قیمت اعلام شده به عنوان سقف نرخ تعیین شده است.

مدیرکل نظارت بر خدمات تصریح کرد: در طول برگزاری این طرح در این ایام ، هموطنان گرامی می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را با شماره تلفن 124 این سازمان و یا سازمان صنعت ، معدن و تجارت استانها  و یا از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری­ به‌نشانی ­www.cao.ir­­ در میان گذاشته تا در اسرع وقت مورد بررسی و رسیدگی قرارگیرد .