۱۳۹۸/۱۰/۰۸
۰۶:۴۹
انجام بیش از 961 هزار و 42 مورد بازرسی از سطح بازار/ تشکیل پرونده برای 71 هزار و 111 متخلف صنفی
آمار بازرسی های انجام گرفته توسط بازرسان سازمان حمایت، صنعت، معدن و تجارت استان ها و همچنین بازرسی اصناف در 45 روز از اجرای طرح تشدید بازار بعد از اصلاح قیمت بنزین در سطح کشور منتشر شد.

به گزارش شاتا، در یک هفته گذشته مجموعاً 147 هزار و 685 مورد بازرسی در سطح کشور در بخش عرضه انجام شده است.

در همین راستا برای 11 هزار و 282 متخلف صنفی پرونده تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی هر یک از استان ها ارسال شده است.

بنا بر این گزارش در طول این مدت بازرسان سازمان حمایت و بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها، 91 هزار و 328 مورد بازرسی انجام داده و برای 7 هزار و 743 واحد صنفی و خدماتی گزارش تخلف به ارزش بیش از 262 میلیارد و 45 میلیون ریال صادر کرده اند.

همچنین در این 7 روز کاری آمار بازرسی های اتاق اصناف در سطح کشور 56 هزار و 357 مورد اعلام شده که موجب تشکیل پروند تخلف برای 3 هزار و 543 واحد صنفی با ارزش ریالی بالغ بر 320 میلیارد و 399 میلیون ریال شده است.

در مجموع طی 45 روز از اجرای طرح تشدید بازرسی در سطح کشور بعد از اصلاح قیمت بنزین، بازرسان سازمان حمایت و سازمان های صمت استان ها و همچنین بازرسان اصناف با 961 هزار و 42 مورد بازرسی برای 71 هزار و 111 متخلف به ارزش 2 هزار و 646 میلیارد و 192 میلیون ریال تشکیل پرونده داده و مراتب را جهت بررسی های بعدی به تعزیرات حکومتی ارجاع نموده اند.

شایان ذکر است؛ همزمان با تغییر نرخ بنزین در کشور و در راستای جلوگیری از افزایش قیمت انواع کالا و خدمات در سطح عرضه، طرح تشدید بازرسی با همکاری سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسی سازمان های صمت استان ها، بازرسی اصناف و همچنین تعزیرات حکومتی در حال اجراست و با هرگونه تخلف گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه به طور جدی برخورد می شود.

گفتنی است؛ آمار بازرسی های انجام گرفته به صورت روزانه منتشر می شود و همچنین مردم عزیز کشورمان در صورت برخورد با هرگونه تخلف صنفی به ویژه در حوزه گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه می توانند شکایات خود را به 4 روش حضوری، تلفن 124، سامانه ثبت شکایت 124 و آپلیکیشن آپ به اطلاع مراجع نظارتی جهت بررسی های لازم برسانند.