۱۳۹۹/۰۳/۲۵
۱۱:۰۲
اعلام اسامی پنج قلم کالای اولویت دار در هفته جاری
محصولات لوازم خانگی ، لاستیک خودرو ، شکر ، برنج و نهاده های دامی بعنوان کالاهای اولویت دار نظارتی در هفته منتهی به 28 خرداد ماه معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ؛ معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت اظهار داشت : بازرسان این سازمان به همراه سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانهای سراسر کشور در راستای سیاستهای کنترلی و نظارتی معمول و همیشگی به منظور آرام سازی فضای بازار ، در هفته پیش رو رصد و پایش محصولات لوازم خانگی شامل یخچال، یخچال فریزر، تلویزیون و لباسشویی ، لاستیک خودروسواری سبک و سنگین ، شکر ، برنج و نهاده های دامی از قبیل کنجاله ، سویا و ذرت را در اولویت بازرسیهای نظارتی خود قرار داده اند.

سیدجواد احمدی به اقدامات صورت گرفته پیرامون بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات اولویت دار اشاره کرد و گفت : با همکاری و هماهنگی های صورت گرفته با دیگر دستگاههای متولی و برگزاری گشتهای مشترک درایام موصوف تعداد زیادی بازرسی برای جلوگیری از سوءاستفاده برخی سودجویان و مراقبت از بازار پیرامون تامین و نظارت بر توزیع 17 قلم کالاهای اساسی از قبیل تخم مرغ ، برنج ، شکر ، گوشت مرغ و گوشت قرمز و ..... برای ساماندهی بازار مصرف صورت پذیرفته است.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اعداد و ارقام در حوزه بازرسیهای انجام شده در اردیبهشت ماه سال جاری بیان داشت : بنا بر آمار ارائه شده از سوی سازمانهای صمت استانها ،177 هزار و 534 بازرسی صرفا در خصوص کالاهای اولویت دار از واحدهای صنفی و غیرصنفی درسراسر کشور انجام که در نهایت منجر به تشکیل 7 هزار و446 پرونده شده است.

ایشان ارزش ریالی پرونده های متشکله را بالغ بر هزار و دو میلیارد و 784 میلیون و 714 هزار ریال اعلام کرد و یادآور شد : تمامی پرونده های تشکیل شده برای رسیدگی و صدور حکم به ادارات کل تعزیرات حکومتی استانها ارسال شده است.