۱۳۹۹/۰۶/۲۶
۰۱:۴۶
تمرکز بازرسان سازمان حمایت بر بازار کالاهای مورد نیاز مردم
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از تمرکز بازرسان سازمان حمایت و سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانها بر بازار کالاهای مورد نیاز مردم در هفته منتهی به 26 شهریور خبر داد.

سیدجواد احمدی گفت: براساس اولویت بندی انجام شده از سوی این سازمان در خصوص اولویتهای بازرسی ، بازرسان این سازمان و سازمانهای صمت تمام ظرفیت خود را برای رصد وضعیت عرضه و قیمت اقلام کالایی مورد نیاز و ضروری مردم  شامل شکر بسته بندی ، مرغ و تخم مرغ ، تایر سبک و سنگین ، محصولات فولادی شامل تیرآهن ، میلگرد و ورق و همچنین سیمان  متمرکز کرده و با همکاری و تعامل با دیگر دستگاههای اجرایی ذیربط و نیز بازرسان اتاق اصناف بر فرآیند تامین و توزیع این کالاها نظارت خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه بازرسان تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تخلف گرانفروشی و نیز احتکار به‌کار گرفته و اجازه سو استفاده به افراد سودجو و فرصت طلب را نمی‌دهند اضافه کرد: به لحاظ شرایط اقتصادی حاکم بر بازار به منظور جلوگیری از کمبود و نوسان نامتعارف قیمت‌ها به ویژه در خصوص اقلام اساسی و پرمصرف، بازرسان سازمان‌های صمت  با انجام اقدامات نظارتی و بازرسی و انجام گشت‌های متعدد، مانع از هرگونه گران فروشی و سوء استفاده برخی از سودجویان خواهند شد.

احمدی تصریح کرد: عدم رعایت قیمتهای مصوب به هر بهانه ای مصداق تخلف گرانفروشی موضوع ماده ۲ قانون تعزیرات حکومتی محسوب شده و مسئولیت آن متوجه واحد خاطی خواهد بود.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت متذکر شد : مردم می‌توانند تخلفات مشاهده شده را از طریق  روش‌های مراجعه حضوری، مراجعه به اپلیکیشن قیمت کالا و خدمات و نیز سایت www.124.irاعلام تا در سریع‌ترین زمان ممکن به گزارش آنها رسیدگی لازم صورت پذیرد.