۱۳۹۸/۰۸/۳۰
۰۰:۰۰
انجام بیش از 26 هزار 800 مورد بازرسی از سطح بازار/ تشکیل پرونده برای 2433 متخلف صنفی
آمار بازرس‌های انجام گرفته توسط بازرسان سازمان حمایت، صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و همچنین بازرسی اصناف در روز سوم اجرای طرح تشدید بازار در سطح کشور منتشر شد.

به گزارش شاتا، روز دوشنبه این هفته در مجموع 26 هزار 853 مورد بازرسی در سطح کشور در بخش عرضه انجام شده است.

در همین راستا برای 2 هزار 433 متخلف صنفی پرونده تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی هر یک از استان‌ها ارسال شده است.

بنا بر این گزارش روز دوشنبه بازرسان سازمان حمایت و بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها 14 هزار 630 مورد بازرسی انجام داده و برای یک هزار و 609 واحد صنفی و خدماتی گزارش تخلف به ارزش بیش از 12 میلیارد ریال صادر کرده‌اند.

همچنین در این روز آمار بازرسی‌های اتاق اصناف در سطح کشور 12 هزار 223 مورد اعلام شده که موجب تشکیل پرونده برای 824 واحد صنفی با ارزش ریالی بالغ بر 6 میلیارد و 185 میلیون ریال بوده است.

در مجموع طی 3 روز نخست اجرای طرح تشدید بازرسی در سطح کشور، بازرسان سازمان حمایت و سازمان‌های صمت استان‌ها و همچنین بازرسان اصناف با 67 هزار 650 مورد بازرسی برای 5 هزار و 179 متخلف به ارزش 63 میلیارد و 207 میلیون ریال تشکیل پرونده داده و مراتب را حهت بررسی‌های بعدی به تعزیرات حکومتی ارجاع نموده‌اند.

شایان ذکر است؛ همزمان با تغییر نرخ بنزین در کشور و در راستای جلوگیری از افزایش قیمت انواع کالا و خدمات در سطح عرضه، طرح تشدید بازرسی با همکاری سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسی سازمان‌های صمت استان‌ها، بازرسی اصناف و همچنین تعزیرات حکومتی در حال اجراست و با هرگونه تخلف گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه به طور جدی برخورد می‌شود.

گفتنی است؛ آمار بازرسی‌های انجام گرفته به صورت روزانه، منتشر می‌شود و همچنین مردم عزیر کشورمان در صورت برخورد با هرگونه تخلف صنفی به ویژه در حوزه گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه می‌توانند شکایات خود را به 4 روش حضوری، تلفن 124، سامانه ثبت شکایت 124 و اپلیکیشن آپ به اطلاع مراجع نظارتی جهت بررسی‌های لازم برسانند.