۱۳۹۹/۰۲/۳۱
۰۲:۵۱
معرفی 7 بنگاه اقتصادی متخلف با بیش از 6 هزار و سیصد میلیارد ریال تخلف
مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت ؛ از تخلف بیش از 6 هزار و سیصد میلیارد ریالی 7 بنگاه کلان اقتصادی طی دو ماه اخیر خبر داد و گفت : پرونده این شرکتهای متخلف تشکیل و جهت صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان؛ سجادی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون طبق بازرسی­ها و اقدامات نظارتی سازمان حمایت ، از بنگاههای خرد و کلان اقتصادی در سطح کشور، هفت واحد متخلف کلان اقتصادی در حوزه کالایی شناسایی و برای آنها برگ گزارش تشکیل شده است.

وی ارزش ریالی پرونده های متشکله را بیش از 6 هزار و سیصد میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: تخلفات این واحدها، عدم ایفای تعهدات ارزی ، عرضه خارج از شبکه، عدم رعایت ضوابط قیمت‎گذاری و گرانفروشی بوده است.

این مقام مسئول، در تشریح ارزش ریالی پرونده های متشکله شرکتهای مذکور و براساس نوع تخلف صورت گرفته ، گزارشی را به شرح زیر قرائت کرد:

یک واحد تولیدی و توزیعی لاستیک: عدم رعایت ضوابط قیمتگذاری و عدم ایفای تعهدات ارزی به ارزش ریالی یک هزار و 52 میلیارد و 625 میلیون و 696 هزار ریال

واحد تولیدی صنعتی محصولات فولادی: عدم ایفای تعهدات ارزی و تشکیل پرونده تخلفاتی به ارزش 399 میلیارد و 156 میلیون و 604 هزار ریال

واحد تولیدی مواد و محصولات پتروشیمی: تشکیل پرونده عرضه خارج ازشبکه و گرانفروشی برای واحد مذکور به ارزش ریالی بیش از 149 میلیارد ریال

واحد تولیدی ماکارونی: گرانفروشی محصولات تولیدی به ارزش ریالی 3 میلیار دو 766 میلیون و 855 هزار و 833 ریال

واحد تولیدی محصول شکر: عرضه خارج از شبکه ،به ارزش ریالی 75 میلیارد و 532 میلیون و 500 هزار ریال

واحد تولیدی ماده اولیه قیر وکیوم باتوم: عرضه خارج از شبکه و گرانفروشی به ارزش بیش از 3 هزار میلیارد ریال

تشکیل پرونده گرانفروشی برای یک شرکت تولیدکننده محصول پانل و پروفیل به ارزش یک هزار و 371 میلیارد و 737 میلیون و 566 ریال .

وی متذکر شد: تمامی پرونده های متشکله جهت رسیدگی و سیر مراحل قانونی روی میز تعزیرات حکومتی قرار دارد و انتظار می رود هر چه سریعتر و بصورت ویژه خارج از نوبت رسیدگی شود.

مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات خاطر نشان کرد : بازرسان این سازمان و سازمانهای صمت استان‌ها، بازار را کاملاً رصد کرده و با هرگونه تخلفات اقتصادی در اسرع وقت برخورد قانونی لازم را صورت خواهند داد. از عموم شهروندان تقاضا می شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی اعم از گرانفروشی ، احتکار، عدم درج قیمت ، تقلب، عدم صدور فاکتور و .... مراتب را به تلفن 124 یا سامانه 124.ir اعلام کنند.