۱۳۹۸/۱۰/۱۰
۰۹:۰۴
چهار دسته کالا به درج شناسه کالا ملزم شدند
صاحبان چهار دسته کالا شامل لوازم خانگی ، پوشاک و منسوجات ، تلفن همراه و دخانیات در فضای مجازی به درج شناسه کالا بر روی کالاهایشان ملزم شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در سال 95، براساس آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا که مصوبه هیات وزیران است مقرر شد درج شناسه کالا برای تمام کالاهای موجود در بازارها و انبارها کشور الزامی شود.

 در راستای اجرای آیین نامه هیات وزیران، دستو العمل های اجرایی مصوب وزارت صمت به ترتیب دستورالعمل برای گروه لوازم خانگی در تاریخ اردیبهشت 98، کالاهای پوشاک و منسوجات در تیرماه 97 و دستور العمل گوشی همراه در تاریخ اردیبهشت سال 98 به تصویب رسید.
 دستور العمل گروه کالایی دخانیات نیز در در سال 97 تصویب و ابلاغ شد.

بر طبق سلسله مراتب اجرایی، وزارت صنعت ، معدن و تجارت پس از تصویب دستورالعمل ها، صاحبان این چهار دسته کالا را نیز ملزم به درج شناسه کالا بر روی کالا کرده است.

صاحبان کسب و کارهای مجازی برای عرضه کالاهای خود درفضای مجازی مانند وب سایت های فروش، شبکه های اجتماعی، اپلیکیشن های موبایلی و ... ملزم به درج شناسه در کنار سایر مشخصات کالا هستند و ضروری است تا ضوابط و دستورالعمل ‌های موجود در این خصوص را اجرا کنند.

هدف از درج شناسه کالا، مبارز با فروش کالاهای قاچاق در سطح کشور است.

از آنجایی که در حال حاضر بسیاری از کالاهای کشور به صورت اینترنتی به فروش می رسند ضروری است که صاحبان فضای کسب و کار نیز قوانین کشور را رعایت کنند و این شناسه کالا را دریافت و درج کنند.

 از آنجایی که عرضه دخانیات به صورت خرده فروشی ممنوع است، این اطلاعیه جهت عرضه‌ کنندگان عمده دخانیات در فضای مجازی کاربرد دارد.

انتهای پیام/