۱۳۹۸/۰۹/۰۴
۰۴:۵۲
انجام بیش از 187074 مورد بازرسی از سطح بازار/ تشکیل پرونده برای 12725 متخلف صنفی
آمار بازرسی‌های انجام گرفته توسط بازرسان سازمان حمایت، صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و همچنین بازرسی اصناف در 8 روز نخست اجرای طرح تشدید بازار در سطح کشور منتشر شد.
به گزارش شاتا، روز شنبه این هفته در مجموع 30 هزار و 790مورد بازرسی در سطح کشور در بخش عرضه انجام شده است.
در همین راستا برای 2283 متخلف صنفی، پرونده تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی هر یک از استان‌ها ارسال شده است.
بنابر این گزارش روز شنبه، بازرسان سازمان حمایت و بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها 15404  مورد بازرسی انجام داده و برای ی1467 واحد صنفی و خدماتی، گزارش تخلف به ارزش بیش از 31 میلیارد و 461 میلیون ریال صادر کرده‌اند.
همچنین در این روز، آمار بازرسی‌های اتاق اصناف در سطح کشور، 15386 مورد اعلام شده که موجب تشکیل پرونده برای 816 واحد صنفی با ارزش ریالی بالغ بر 2 میلیارد و 328 میلیون ریال بوده است.
در مجموع طی 8 روز نخست اجرای تشدید بازرسی در سطح کشور، بازرسان سازمان حمایت و سازمان‌های صمت استان‌ها و همچنین بازرسان اصناف با 187074  مورد بازرسی برای 12725 متخلف به ارزش 412 میلیارد و 99 میلیون ریال تشکیل پرونده داده و مراتب را جهت بررسی‌های بعدی به تعزیرات حکومتی ارجاع نموده‌اند.
شایان ذکر است؛ همزمان با تغییر نرخ بنزین در کشور و در راستای جلوگیری از افزایش قیمت انواع کالا و خدمات در سطح عرضه، طرح تشدید بازرسی با همکاری سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسی سازمان‌های صمت استان‌ها، بازرسی اصناف و همچنین تعزیرات حکومتی در حال اجراست و با هرگونه تخلف گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه، بطور جدی برخورد می‌شود.
گفتنی است، آمار بازرسی‌های انجام گرفته به صورت روزانه منتشر می‌شود و همچنین مردم عزیر کشورمان در صورت برخورد با هرگونه تخلف صنفی به ویژه در حوزه‌ گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه، می‌توانند شکایت خود را به 4 روش حضوری، تلفن 124، سامانه ثبت شکایات 124 و اپلیکیشن آپ به اطلاع مراجع نظارتی جهت بررسی‌های لازم برسانند.