۱۳۹۸/۱۰/۰۹
۰۹:۴۴
تداوم تخصیص ارز ۴۲۰۰تومانی برای واردات کالاهای اساسی / تولید خودرو از ۲برابر گذشت
معاون وزیر صنعت با بیان اینکه دولت برای سال آینده برای تأمین کالای اساسی از ارز ۴۲۰۰تومانی استفاده می‌کند، گفت: دولت مصرّ است جلوی افزایش قیمت را بگیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، عباس تابش امروز در هفتمین همایش تجلیل از واحدهای برتر حامی حقوق مصرف کنندگان مازندران، اظهار داشت: امروز در شرایطی این مراسم برگزار می‌شود که پرداختن به حوزه تولید، توزیع و خدمات پس از فروش جایگاه ویژه‌ای در جامعه دارد و خوشبختانه با کمک همه بخش‌های دولتی و خصوصی ثبات در بازار کشور وجود دارد.

وی افزود: بخشی از هزینه‌های تولید را مصرف کننده نمی‌بیند و دسیسه‌های دشمن عمیق اما تدبیر و مدیریت در کشور بسیار پررنگ و زیاد است، امروز اگر تولید دو برابر شده، به‌دلیل حمایت نظام و دولت است.

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور گفت: دشمن گام به گام رصد می‌کند در چه نقاطی آسیب‌پذیر هستیم تا آن نقطه را تحریم کند.

تابش با بیان اینکه دولت برای سال آینده برای تأمین کالای اساسی از ارز 4200تومانی استفاده می‌کند، تصریح کرد: دولت مصرّ است جلوی افزایش قیمت را بگیرد ‌و در نتیجه تأمین و توزیع کالا در سرلوحه فعالیت است.

وی بیان کرد: جهت کنترل قیمت‌ها در بحث افزایش قیمت بنزین، مازندران خوب درخشید و با اصلاح قیمت انرژی، افزایشی در قیمت کالاها نداشتیم.

تابش ادامه داد: تولید خودرو از دو برابر گذشت و تعهدات ما در اوایل خرداد سال آینده در این زمینه اجرایی می‌شود و در بحث شکایت خودرویی کل کشور را به شش منطقه ‌تبدیل کردیم تا متولی شکایت در بخش خودرویی باشیم.

معاون وزیر صنعت تصریح کرد: امروزه حمایت از تولید داخل در دو شکل سیاست‌گذاری مناسب برای تولید است که کار دولت و مصرف کالای داخلی توسط مصرف‌کننده است.

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور گفت: یکی از سیاست‌های درست دولت این بوده که جلوی واردات کالاهایی را که در داخل تولید می‌شود گرفت و این امر بهترین فرصت جهت تولید کالای باکیفیت است. انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به‌عنوان بزرگ‌ترین انجمن در کشور صاحب قانون است و بدانیم تندیسی که مردم به واحد تولیدی می‌دهند دارای ارزش است.

افزایش 30درصدی ذخیره کالای استراتژیک

حسینقلی قوانلو، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز در این همایش گفت: برگزاری این همایش تجلیل از فعالان و واحدهای اقتصادی فعال در جهت حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان است.

وی افزود: این همایش هر سال فرصتی بوده تا از افرادی که در کمیت و کیفیت تولید موفق هستند و نیاز بازار را تأمین می‌کنند انتظار داریم علاوه بر واحدهای تولیدی، در واحدهای شبکه‌ای توزیع، شرکت پخش، فروشگاه‌ها و برندهای موفق استان نیز شرکت کنند.

قوانلو تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت بنزین و شوکی که به جامعه وارد شد برای جلوگیری از ایجاد تورم انتظاری، دولت 30 درصد ذخیره کالای اساسی و استراتژیک را افزایش داد و هیچ نیاز غیرضروری نداشتیم و بازار آرامی داشتیم و در چند ماه گذشته حمل‌ونقل و سبزیجات افرایش داشت.

ابوالقاسمی، رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان مازندران نیز گفت: قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در سال 88 مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و برای نخستین بار انجمن حمایت از تولید مصرف‌کنندگان در سال 90 تشکیل شد و جهت احقاق حقوق مردم گام‌های مؤثری برداشت.

در این همایش از 17 واحد برتر حامی حقوق مصرف‌کننده استان تجلیل شد.