۱۳۹۸/۱۲/۲۸
۱۲:۱۲
تمرکز عمده ستاد تنظیم بازار بر فراوانی کالاهای در سطح کشور بوده است
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد تنظیم بازار کشور که به ریاست دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، گزارشی از اهتمام جدی ستاد تنظیم بازار برای تأمین کالا و فعالیت شبکه های توزیع و نظارت ارائه کرد و گفت: تمرکز عمده ستاد بر فراوانی کالا بوده و در این زمینه همه استان ها نیز پای کار آمده اند و جلسات تنظیم بازار در استان ها به صورت هفتگی برگزار می شود.

به گزارش شاتا، حسین مدرس خیابانی افزود: خوشبختانه هماهنگی بسیار خوبی میان دستگاه های متولی تنظیم بازار وجود دارد و ذخایر قابل قبولی از اقلام مختلف و کالاهای اساسی در کشور موجود است.

وی ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا تقاضای مردم برای خرید اقلام و کالاهای اساسی افزایش پیدا کرد و شاهد حضور گسترده مردم در فروشگاه ها بودیم اما علیرغم افزایش تقاضا، به دلیل برنامه ریزی های صورت گرفته، انبارها و قفسه های فروشگاه ها همچنان مملوء از کالا است چرا که هم واردات و هم بخش تولید به خوبی مدیریت شده است.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی همچنین گزارشی از بازرسی ها برای تنظیم بازار ارایه کرد و گفت: تعداد بازرسان دو برابر شده و نظارت قابل قبولی در بازار حاکم است.

وی همچنین از فعال شدن ستادی در خصوص کرونا از ابتدای شیوع این ویروس در کشور خبر داد و افزود: در این راستا با افزایش ظرفیت های تولید اقلام و کالاهای بهداشتی در کشور و پای کار آمدن بخش های تولیدی بخش خصوصی و دولتی شاهد رشد چشمگیر تولید اینگونه اقلام در کشور بوده ایم ضمن آنکه در بخش واردات اقلام بهداشتی نیز تدابیر لازم نظیر حذف ممنوعیت ها و صفر شدن تعرفه ها انجام شده است.