۱۳۹۸/۱۰/۰۹
۰۹:۵۵
راه اندازی پویش « به قیمت بخرید» در کشور/ برندسازی نداریم
مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از راه اندازی پویش « به قیمت بخرید» برای حمایت از حقوق مصرف کننده در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس تابش پیش ازظهر یکشنبه در همایش تقدیر از حامیان برتر مصرف کنندگان در ساری، سیاستگذاری مناسب در تولید را امری مهم دانست و گفت: دولت باید سیاست گذاری مهم در این حوزه داشته باشد و مصرف کالای داخلی نیز مورد حمایت قرار گیرد.

وی افزود: دولت با سیاست‌های درستش جلوی واردات کالاهای غیراساسی را می‌گیرد و بهترین شرایط برای تولید کالای داخلی باکیفیت داریم.

تابش افزود: به کوری چشم استکبار، در حال تجربه خروج از اقتصاد نفتی و اتکا به تولید داخلی هستیم و تولیدکننده ما در فضای رقابتی باید درپی تولید باکیفیت باشد.

تابش یاداور شد: انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده بزرگ‌ترین انجمن صاحب قانون در کشور است و به رغم انجام تمام اقدامات خوب، متأسفانه در بازار مازندران برچسب قیمت را ندیدم و باید در بازار این مسئله را حل کرد.

وی به پویش به قیمت بخرید در بازار اشاره کرد و گفت: این پویش از خراسان شمالی آغاز شد زیرا مطالبه حقوق توسط مردم بسیار نافذتر خواهد بود تا انجمن بخواهد ورود پیدا کند.

مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از راه اندازی سامانه‌ای برای پایش و بررسی قیمت ۱۰۰ قلم کالا در سامانه آپ خبر داد و گفت: باید خودکنترلی برای نظارت بر بازار صورت گیرد.

تابش با تاکید براینکه دولت بنا دارد کالاهای اساسی را با ارز ۴۲۰۰ تومانی در سال آینده تأمین کند، جلوگیری از افزایش قیمت‌ها را هدف دولت بیان کرد وبا اشاره به افزایش قیمت بنزین تصریح کرد: مازندران در این حوزه خوب درخشید و بررسی قیمت کالاها نشان می‌دهد که نوسانات قیمتی منطقی و متعادل بوده است.

وی با تاکید بربرندسازی در کشور گفت: برخی‌ها برندسازی را متوجه کالاهای صادراتی می‌کنند که این نگرش باید تغییر کند.