۱۳۹۹/۰۴/۲۸
۱۲:۲۳
آغاز اجرای طرح تشدید نظارت در بازار کالا‌های اساسی
سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با صدور اطلاعیه‌ای از آغاز اجرای طرح تشدید نظارت در بازار کالا‌های اساسی و اقلام ضروری مورد نیاز مردم خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت؛ سازمان حمایت با صدور اطلاعیه‌ای از آغاز طرح ویژه نظارت بر بازار کالا‌های اساسی و اقلام ضروری مورد نیاز مردم خبر داد و اعلام کرد: در قالب این طرح نظارتی، رصد انبار‌ها و مراکز نگهداری کالا در دستور کار گشت‌های نظارتی قرار گرفته است.

این سازمان با توجه به اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای وظایف ذاتی و ماموریت‌های محوله از سوی دولت در تامین و توزیع به موقع کالا‌های اساسی و اقلام ضروری مورد نیاز مردم، طرح ویژه تشدید نظارت در بازار کالا‌های اساسی و اقلام ضروری مورد نیاز مردم را از امروز شنبه ۲۸ تیرماه ۹۹ به صورت یکپارچه در سراسر کشور اجرایی خواهد کرد.
بر این اساس، انبار‌ها و مراکز نگهداری کالا‌ها به دقت رصد شده و بازرسی‌ها در سطح بازار نیز با تمرکز بر اقلام و مایحتاج ضروری مورد نیاز مردم تشدید خواهد شد.
سازمان حمایت در این اطلاعیه به مردم کشور اطمینان داد که هیچگونه کمبودی در کالا‌های اساسی و اقلام ضروری مورد نیاز مردم وجود نداشته و همه مایحتاج اساسی مورد نیاز مردم بدون وقفه تامین شده است.
در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: طرح تشدید نظارت در بازار کالا‌های اساسی و اقلام ضروری مورد نیاز مردم با همکاری بازرسان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت، بازرسان اصناف، بازرسین افتخاری و بسیج اصناف اجرایی و همچنین از همکاری و توان سازمان تعزیرات حکومتی و دادستانی در گشت‌های مشترک استفاده خواهد شد.
این سازمان از مردم شریف و بزرگوار ایران تقاضا دارد تا همچون گذشته در کنار بازرسان خدوم بخش‌های مختلف دولتی و صنفی قبول زحمت کرده و هر گونه تخلفات اعم از اختفاء، امتناع از عرضه کالا، گرانفروشی و احتکار را با شماره تلفن ۱۲۴، سامانه قیمت و سازمان‌های صمت سراسر کشوراطلاع دهند.