۱۳۹۹/۰۴/۳۱
۱۱:۴۱
افزایش ۱۶۰۰ درصدی تعداد پروند‌های تخلف
رئیس سازمان حمایت از افزایش ۱۶۰۰ درصدی تعداد پروند‌های تشکیل شده ستاد سازمان حمایت برای شرکت‌های متخلف، در سه ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت صمت: آقای عباس تابش با اعلام این خبر گفت: در سه ماهه نخست سال ۹۹، تعداد پرونده‌های تشکیل شده برای شرکت‌های تولیدی توسط بازرسان سازمان حمایت و ارسالی آن‌ها به تعزیرات حکومتی، با رشد ۱۶۰۰ درصدی مواجه بوده است، به عبارتی سال ۹۸ برای ۳۵ شرکت متخلف تشکیل پرونده شده بود که امسال تعداد این شرکت‌ها ۵۳۹ مورد بوده است.
وی افزود: در این مدت تعداد گشت‌های مشترک بازرسی که عموماً با حضور نیرو‌های سازمان تعزیرات حکومتی و بازرسان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و همچنین بازرسان سازمان‌های صمت استان‌ها برگزار می‌شود؛ بیش از ۵۱ درصد رشد داشته است.
تابش اضافه کرد: تعداد پرونده‌های تشکیل شده در قالب گشت مشترک بازرسی، افزایش ۱۵.۴ درصدی مواجه بوده است.
رئیس سازمان حمایت گفت: در همین مدت، تعداد بازرسی‌های انجام شده از سوی بازرسان سازمان‌های صمت استان‌ها، رشد ۱۰ درصدی داشته و در همین خصوص تعداد پرونده‌های متشکله نیز افزایش یک درصدی را نشان می‌دهد.
تابش افزایش ارزش ریالی پرونده‌های متشکله سه ماهه نخست سال را با رشد ۵۰ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اعلام و میزان رسیدگی به شکایات و مصالحه را در این مدت، با ۹۶ درصد افزایش، عنوان کرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از ۴ سامانه مصوب و قانونی شامل سامانه‌های جامع انبارها، اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات در حال عملیات و سامانه‌های جامع گارانتی و مدیریت یکپارچه بازرسی که تکلیف سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بود در حال حاضر بصورت آزمایشی ارائه خدمات می‌کنند که روز سه شنبه در نشست ویدئو کنفرانسی معاونان بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سراسر کشور، بصورت رسمی رونمایی خواهد شد.