۱۳۹۸/۰۶/۲۴
۰۱:۰۳
پرونده 6 شرکت متخلف عرضه کننده خودرو به تعزیرات ارسال شد
مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ؛ از محرز شدن تخلف تعداد 6 شرکت عرضه کننده خودرو و ارسال پرونده تخلف آنها به سازمان تعزیرات حکومتی خبر داده و گفت : براساس ماده ۹ قانون تعزیرات حکومتی، پرونده تخلف 6 شرکت عرضه کننده خودرو تشکیل و به تعزیرات حکومتی جهت سیر مراحل قانونی ارجاع شده است.

غلامرضا صارمیان ؛ اظهار داشت : بدنبال دریافت شکایات متعدد مردمی در خصوص امتناع شرکتهای ایران خودرو ، سایپا ، سایپا دیزل ، کارمانیا عقاب افشان و گروه صنعت خودرو آذربایجان از تحویل خودروهای ثبت نامی به مشتریان ، از سوی سازمان حمایت و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران که موجب نارضایتی و بعضاً تجمعات اعتراضی گردیده بود و همچنین علی رغم مکاتبات صورت گرفته با شرکت های مزبور جهت رفع مشکلات شاکیان و حفظ حقوق مسلم آنها ، متأسفانه اقدام موثری صورت نپذیرفت.

صارمیان افزود : پس از بررسی‌های انجام شده و  استعلام از حوزه های نظارتی ، با توجه به اسناد و مدارک موجود، در نهایت تخلف واحدهای  مذکور محرز و نسبت به تشکیل پرونده و انعکاس به اداره کل تعزیرات حکومتی اقدام گردیدکه پرونده متخلفین در حال رسیدگی در شعب مختلف سازمان تعزیرات حکومتی است .

ضمناً پرونده شرکت گروه صنعت خودرو آذربایجان بدلیل عدم اجرای تعهدات ، پس از احراز تخلف به اداره کل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی ارسال گردید که به علت تجمیع در رسیدگی شکات و بموجب احاله قضایی در سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران در حال رسیدگی می باشد.

    وی با تاکید بر اینکه نتایج رسیدگی به این پرونده‌ها در آینده نزدیک اعلام خواهد شد ، خاطر نشان کرد : شهروندان می توانند شکایات خود را  از طریق شماره تلفن 124و یا مراجعه به به سازمان‌ها و ادارات صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و شهرستان‌ها گزارش و پیگیری نمایند.