۱۳۹۸/۰۹/۰۹
۰۵:۳۵
انجام بیش از 346824 مورد بازرسی از سطح بازار/ تشکیل پرونده برای 24818 متخلف صنفی
آمار بازرسی‌های انجام گرفته توسط بازرسان سازمان حمایت، صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و همچنین بازرسی اصناف در 13 روز نخست اجرای طرح تشدید بازار در سطح کشور منتشر شد.
به گزارش شاتا، روز پنج‌شنبه و جمعه هفته گذشته در مجموع 32331 مورد بازرسی در سطح کشور در بخش عرضه انجام شده است.
در همین راستا برای 2372 متخلف صنفی، پرونده تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی هر یک از استان‌ها ارسال شده است.
بنابر این گزارش روز پنج‌شنبه و جمعه، بازرسان سازمان حمایت و بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها 16331 مورد بازرسی انجام داده و برای 1415 واحد صنفی و خدماتی، گزارش تخلف به ارزش بیش از 137 میلیارد و 306 میلیون ریال صادر کرده‌اند.
همچنین در این 2 روز، آمار بازرسی‌های اتاق اصناف در سطح کشور، 16 هزار مورد اعلام شده که موجب تشکیل پرونده برای 957 واحد صنفی با ارزش ریالی بالغ بر 4 میلیارد و 934 میلیون ریال بوده است.
در مجموع طی 13 روز نخست اجرای تشدید بازرسی در سطح کشور، بازرسان سازمان حمایت و سازمان‌های صمت استان‌ها و همچنین بازرسان اصناف با 346824 مورد بازرسی برای 24818 متخلف به ارزش 959 میلیارد و 220 میلیون ریال تشکیل پرونده داده و مراتب را جهت بررسی‌های بعدی به تعزیرات حکومتی ارجاع نموده‌اند.
شایان ذکر است؛ همزمان با تغییر نرخ بنزین در کشور و در راستای جلوگیری از افزایش قیمت انواع کالا و خدمات در سطح عرضه، طرح تشدید بازرسی با همکاری سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسی سازمان‌های صمت استان‌ها، بازرسی اصناف و همچنین تعزیرات حکومتی در حال اجراست و با هرگونه تخلف گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه، بطور جدی برخورد می‌شود.
گفتنی است، آمار بازرسی‌های انجام گرفته به صورت روزانه منتشر می‌شود و همچنین مردم عزیر کشورمان در صورت برخورد با هرگونه تخلف صنفی به ویژه در حوزه‌ گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه، می‌توانند شکایت خود را به 4 روش حضوری، تلفن 124، سامانه ثبت شکایات 124 و اپلیکیشن آپ به اطلاع مراجع نظارتی جهت بررسی‌های لازم برسانند.